Forum Konsumentów

  • pl
  • Twitter
  • Linkedin
  • Facebook
  • Instagram

13. #PRASÓWKA FORUM KONSUMENTÓW

2023-08-09

1. "UOKiK postawił UPC zarzuty ws. pobierania opłat za niezamówione usługi” Więcej: https://tiny.pl/c98v6. Źródło: Dziennik Gazeta Prawna.

UOKiK postawił zarzuty UPC Polska za to, że spółka obciążała klientów opłatą za dodatkowe kanały telewizyjne i wyższą prędkość Internetu, choć tych świadczeń nie zamawiali. Spółce grozi kara do 10% obrotów.

2. "Polacy obawiają się kradzieży lub wycieku danych, ale też sami chętnie je udostępniają. Szczególnie w jednym przypadku” Więcej: https://tiny.pl/c98v3. Źródło: strefabiznesu.pl

Wyniki najnowszej polskiej edycji badania EY Future Consumer Index 2023 wskazują, że chociaż poziom obaw o kradzież danych i naruszeń bezpieczeństwa pozostaje wśród Polaków wysoki, to równocześnie chętnie te dane udostępniają, jeśli wiąże się to z uzyskaniem określonych korzyści.

3. "Konsumenci coraz bardziej świadomi. Wolą naprawić niż kupić i nie patrzą na marki” Więcej: https://tiny.pl/c98bc. Źródło: NowyMarketing.

Modowa rewolucja zawitała nad Wisłę. Ale nie chodzi o nowy typ garderoby dla pań i panów czy nowy wachlarz kolorystyczny, który króluje już w innych częściach świata. Wręcz przeciwnie – konsumenci wydają się już zmęczeni wszelkimi nowinkami. Z badania EY wynika, że 73 proc. respondentów nie odczuwa potrzeby nadążania za najnowszymi trendami w modzie, a 78 proc. stara się naprawiać rzeczy niż je wymieniać.

4. "Starzenie się społeczeństwa to duża zmiana dla sprzedawców” Więcej: https://tiny.pl/c98bj. Źródło: Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet”.

Osoby młodsze kupują średnio 15–20 proc. mniej produktów niż starsze, ale wydają za to na swój koszyk zakupowy 15–20 proc. więcej – wynika z analizy Grupy Blix. Oznacza to ogromne wyzwania nie tylko dla sklepów spożywczych, ale całego handlu detalicznego.

5. "Dlaczego Polacy świadomie rezygnują z zakupu ekologicznych materiałów podczas remontu? Nie chodzi tylko o cenę” Więcej: https://tiny.pl/c98b4. Źródło: echodnia.eu

Niemal 6 na 10 Polaków, kupując art. budowlane do remontu domu lub mieszkania, nie szuka materiałów ekologicznych, w tym powstałych z surowców wtórnych.

Kolejna prasówka już za tydzień w środę!