Forum Konsumentów

  • pl
  • Twitter
  • Linkedin
  • Facebook
  • Instagram

15. #PRASÓWKA FORUM KONSUMENTÓW

2023-09-13

 1. "Nowa e-usługa prosto z ministerstwa. Konsumenci sceptyczni.” Więcej: https://tiny.pl/cd3s3. Źródło: WNP.PL.

W piątek 15 września Ministerstwo Finansów ma udostępnić specjalną aplikację i miejsce do przechowywania paragonów. Sprzedawcy mogą wydawać e-paragony już od roku, w różnych aplikacjach, a celem MF jest ujednolicenie aplikacji. Pomysł MF oceniany jest sceptycznie, a głównymi obawami sprzedawców i konsumentów są te związane z bezpieczeństwem danych obu stron transakcji.

 2. "Kryptoreklama w mediach społecznościowych. Na co trzeba uważać?” Więcej: https://tiny.pl/cd36d. Źródło: Jedynka - Program 1 Polskiego Radia.

Odpłatna promocja produktów czy usług bez wyraźnego wskazania, że są to treści sponsorowane, nie powinna mieć miejsca. Wprowadza konsumentów w błąd i stanowi nieuczciwą praktykę rynkową. Każde lokowanie produktu powinno być zawsze dokładnie oznaczone przez twórcę lub osobę publikującą dany materiał reklamowy.

3. "Zakupy online to już nie trend, a styl życia. Jak rozwój e-commerce zmienia konsumenta?” Więcej: https://tiny.pl/cd364. Źródło: Wirtualna Polska.

Według przygotowanej przez Gemius corocznej analizy rynku e-commerce powodem jest przede wszystkim dostępność 24/7 towarów w sklepach online i na platformach typu marketplace. Konsumenci doceniają też szybkość realizacji oraz korzystniejsze ceny.

 4. "Małymi stopami do wyborów. Niższe stopy powinny podnieść morale konsumentów, a konsumenci to wyborcy.” Więcej: https://tiny.pl/cd3vw. Źródło: gazetaprawna.pl.

Stało się. Rada Polityki Pieniężnej dokonała pierwszej od ponad trzech lat obniżki stóp procentowych. I spadły one z hukiem. Ekonomiści spodziewali się, że RPP symbolicznie zaznaczy początek cyklu łagodzenia polityki pieniężnej cięciem o 0,25 pkt proc. Obniżka okazała się trzy razy większa. Główna stopa banku centralnego to obecnie 6 proc.

5. "Czy pożyczki pozabankowe są bezpieczne dla konsumentów?” Więcej: https://tiny.pl/cd3vn. Źródło: Info-Kujawy.pl - Kujawski Serwis Informacyjny.

Pożyczki pozabankowe cieszą się obecnie znaczną popularnością. Jest to częsty wybór konsumentów w przypadku nagłych wydatków lub problemów finansowych. Dlaczego konsumenci decydują się na ten sposób pożyczania pieniędzy?

Kolejna prasówka już za tydzień w środę!