Forum Konsumentów

  • pl
  • Twitter
  • Linkedin
  • Facebook
  • Instagram

16. #PRASÓWKA FORUM KONSUMENTÓW

2023-10-05

1. "Będą problemy z fakturami za prąd i gaz. Wszystko przez KSeF” Więcej: https://tiny.pl/c159f. Źródło: Business Insider Polska.

Przedsiębiorcy już mocno nad tym pracują, a konsumenci będą musieli zmienić nawyki. Chodzi o faktury za media, czyli prąd, gaz itp. Krajowy System e-Faktur wymusi zmiany. Nie przewiduje on m.in. faktur pro forma, co oznacza, że prognozy zużycia trzeba będzie inaczej dostarczyć klientom.

2. "System kaucyjny w Polsce. Zmiany od 13 października. Znamy kwotę kaucji” Więcej: https://tiny.pl/c15wq. Źródło: Super Biznes.

Jesteśmy w przededniu zmian prawnych, które mają już od 13 października zobowiązać przedsiębiorców do uwidaczniania na produkcie informacji, że jest to butelka zwrotna i ile wynosi kaucja z tym związana - informuje serwis dlahanlu.pl za UOKiK. Dzięki nowym regulacjom konsumenci nie będą zaskoczeni przy kasie w sklepie.

3. "Rynek produktów z recyklingu w cieniu kryzysu. Konsumenci nie chcą dopłacać” Więcej: https://tiny.pl/c15w7. Źródło: Wiadomości Handlowe.

Drożyzna wpływa na decyzje polskich konsumentów. Co czwarty z nich kupił mniej produktów nadających się do recyklingu właśnie ze względu na tegoroczne wzrosty cen – wynika z badania The Circular Voice przeprowadzonego na zlecenie Stena Recycling.

4. "Zakupy 5 proc. Polaków takie same jak przed inflacją. 95 proc. szuka oszczędności” Więcej: https://tiny.pl/c15cg. Źródło: Dlahandlu.

Tylko 5% Polaków przyznaje, że inflacja nie wpłynęła w żaden sposób na ich zachowania konsumenckie. Wyjściem z sytuacji dla większości konsumentów są bardziej zaplanowane i rozważne zakupy. Jak na taką zmianę mogą i powinny odpowiedzieć marki?

5. "Na co nie spojrzy Trybunał, tam banki łamią prawa klientów. BANKI mocno poturbowane wyrokami TSUE” Więcej: https://tiny.pl/c15cj. Źródło: Franknews.pl.

Od początku 2023 roku Trybunał Sprawiedliwości UE wydał przynajmniej osiem wyroków odnoszących się bezpośrednio lub pośrednio do kredytów frankowych. Wszystkie były miażdżące dla banków i pokazywały skalę łamania przez nie praw konsumenta.

Kolejna prasówka już za tydzień w środę!