Forum Konsumentów

 • pl
 • Twitter
 • Linkedin
 • Facebook
 • Instagram

Aktualności

Artykuły

 • Informacja prasowa na temat podatku cukrowego w Polsce

  03-01-2020

  Fundacja Forum Konsumentów negatywnie ocenia narzędzia walki z otyłością w projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów. To przede wszystkim wyciąganie kolejnych pieniędzy z kieszeni konsumentów, a nie realna walka ze złymi nawykami.

  Zobacz więcej
 • Konferencja: Prawda o odpowiedzialnej konsumpcji w Polsce za nami

  06-12-2019

  5 grudnia 2019 roku odbyła się organizowana przez nas konferencja: Prawda o odpowiedizlanej konsumpcji w Polsce. Partnerami wydarzenia była Rada Reklamy, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet oraz Brain Embassy.

  Zobacz więcej
 • Prawda o odpowiedzialnej konsumpcji w Polsce.

  08-11-2019

  Niektóre tematy stają się niezwykle ważne, są w centrum uwagi mediów i opinii publicznej. Bez wątpienia odpowiedzialna konsumpcja jest jednym z nich. Powodów jest zapewne wiele, między innymi odczuwalne i widoczne zmiany klimatyczne wywołane skutkami ubocznymi nadmiernej produkcji dóbr, rozkwit konsumpcjonizmu, wzrost świadomości niektórych konsumentów i potrzeba transparentności. 

  Zobacz więcej
 • Fashion/ Waste/ Sustainability 28.201.2019

  17-10-2019

  Zapraszamy serdecznie na pierwsze spotkanie pt. Fashion / WASTE / Sustainability, które odbędzie się 28.10.2019 w Elektrowni Powiśle. Zaprezentuajemy wyniki badań konsumenckich na temat mody.

  Zobacz więcej
 • Co dziś zmienia konsumenta? Nasz artykuł z Marketing w Praktyce.

  19-08-2019

  Każdy z nas czegoś pragnie i od momentu, w którym nabywamy od kogoś dobra (produkty/usługi) stajemy się konsumentem. Tak jak nie ma jednego Polaka, jednej kobiety ani jednego mężczyzny nie ma też jednego konsumenta. Różnimy się potrzebami, wartościami, zarobkami, wykształceniem, miejscem zamieszkania i wieloma innymi zmiennymi, a segmentacje psychograficzne pięknie to pokazują.

  Zobacz więcej
 • Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych 11-13.10.2019

  08-10-2019

  Zapraszamy na nadchodzace wydarzenie BioEXpo Warsaw.  To nowe wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej dedykowane branży ekologicznej. Podczas targów, w jednym miejscu i czasie, spotkają się czołowi wytwórcy i dystrybutorzy, z kupcami, właścicielami sklepów specjalistycznych i hurtowni spożywczych i wielobranżowych, by w dogodnej atmosferze, nawiązywać i rozwijać kontakty handlowe oraz dyskutować o aktualnej kondycji branży i perspektywach jej rozwoju.

  Zobacz więcej
 • Raport przygotowany dla Sieci Przedsiębiorczych Kobiet w ramach projektu Make the Change in fashion

  26-06-2019

  Slow fashion, odpowiedzialna moda, ethical fashion, cyrkularna moda, fair trade, leasing mody to ważne pojęcia, które słyszymy coraz częściej w społecznym dyskursie. Czy rozumiemy ich znaczenie? Co mówią na ten temat badania na rynku polskim?

  Zobacz więcej
 • Informacja prasowa w sprawie wyroku TSUE w sprawie frankowiczów

  03-10-2019

  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że prawo UE nie stoi na przeszkodzie unieważnieniu umów dotyczących kredytów we frankach szwajcarskich. Orzeczenie to oznacza możliwą zmianę sytuacji Polaków, którzy mają kredyty mieszkaniowe we frankach szwajcarskich oraz porządkuje nieuczciwe zapisy w umowach dotyczące klauzuli przeliczeniowej.

  Zobacz więcej
 • Sklepy a ekologiczna żwyność_ badanie Forum Konsumentów

  25-09-2019

  Postanowiliśmy zapytać konsumentów o to z jakimi sklepami ogólnodostępnymi i bez konkretnej specjalizacji w tym zakresie, kojarzy im się żywność ekologiczna.

  Zobacz więcej
 • Europejski projekt ,,WeValueFood"

  29-08-2019

  “WeValueFood” ma na celu poprawę zdrowia konsumentów i wsparcie europejskiej gospodarki rolno-spożywczej poprzez poprawę wiedzy przyszłych pokoleń konsumentów i zaangażowanie w tematykę związaną z żywnością.

  Zobacz więcej