Forum konsumentów

 • pl
 • Facebook

Aktualności

Artykuły

 • #kupujeszglosujesz

  26-03-2020

  Zapraszamy do akcji #kupujeszglosujesz. 

  Zobacz więcej
 • Informacja prasowa_zachowania konsumentów_koronawirus_marzec 2020

  23-03-2020

  Profesor Dominika Maison we współpracy z Forum Konsumentów postanowiła sprawdzić zachowania zakupowe Polaków w ostatnim czasie. Im większy strach tym większe zakupy. Zachowania zakupowe w trakcie epidemii zależą w dużym stopniu od wewnętrznego poczucia zagrożenia koronawirusem. Osoby, które bardziej boją się epidemii, więcej kupowały w ostatnim czasie i robiły większe zakupy. Spośród osób, które zrobiły zapasy najwięcej kupiło makaron (66%), mąkę (55%), papier toaletowy (53%) oraz mydło lub żel do mycia (48%).  


   

  Zobacz więcej
 • Forum Konsumentów i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNet nawiązały partnerstwo

  06-03-2020

  Fundacja Forum Konsumentów i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET nawiązały partnerstwo, aby wspólnie działać na rzecz polepszenia konsumentów korzystających z usług farmaceutycznych.

  Zobacz więcej
 • Ruszamy z akcją #zakazmentoli

  04-03-2020

  Rusza akcja #ZakazMentoli.

  To projekt Forum Konsumentów mający na celu uświadomienie palącym Polakom, że od 20 maja 2020 roku z rynku zostaną wycofane papierosy mentolowe i z kapsułką. W Polsce pali nawet około 9 milionów osób. Jak wynika z badania, aż 42% palaczy sięga właśnie po te produkty, z czego 28% robi to regularnie.

  Zobacz więcej
 • Forum Konsumentów zaprasza na konferencję prasową

  25-02-2020

  4 marca 2020 roku Forum Konsumentów zaprasza na konferencję prasową poświęconą akcji #ZakazMentoli oraz prezentacji raportu z ogólnopolskiego badania na temat postaw Polaków wobec zakazu sprzedaży papierosów mentolowych i z kapsułką.

  Zobacz więcej
 • Polacy o podatku cukrowym

  13-02-2020

  Polecamy tekst w Rzyczypospolitej z naszym komentarzem. Aż 68% Polaków nie słyszało o tym, że rząd zamierza wprowadzić podatek cukrowy. 

  Zobacz więcej
 • O misji i planach Forum Konsumentów u Wojciecha Herry

  21-01-2020

  20 stycznia Prezes Forum Konsumentów- Agnieszka Plencler i Członkini Rady Programowej- Zuzanna Warowna- Toruńska były gośćmi Wojciech Herra. Zachęcamy do objerzenia na LinkedIn a wkrótce na Youtube :)
  Opowiadają o naszej misji i planach na ten rok.

  Zobacz więcej
 • Informacja prasowa na temat nowelizacji ustawy ,,LEX Uber"

  09-01-2020

  Nowelizacja ,,Lex Uber”- wyjście naprzeciw oczekiwaniom konsumentów

  Pasażerowie chcą wolności wyboru usługi. Przewozy zamawiane przez aplikację są tańsze i szybsze, a zdaniem klientów bardziej przewidywalne jeśli chodzi o ceną i komfortowe niż te konwencjonalnymi taksówkami.

  Zobacz więcej
 • Informacja prasowa na temat podatku cukrowego w Polsce

  03-01-2020

  Fundacja Forum Konsumentów negatywnie ocenia narzędzia walki z otyłością w projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów. To przede wszystkim wyciąganie kolejnych pieniędzy z kieszeni konsumentów, a nie realna walka ze złymi nawykami.

  Zobacz więcej
 • Konferencja: Prawda o odpowiedzialnej konsumpcji w Polsce za nami

  06-12-2019

  5 grudnia 2019 roku odbyła się organizowana przez nas konferencja: Prawda o odpowiedizlanej konsumpcji w Polsce. Partnerami wydarzenia była Rada Reklamy, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet oraz Brain Embassy.

  Zobacz więcej