Forum konsumentów

 • pl
 • Twitter
 • Linkedin
 • Facebook
 • Instagram

Aktualności

Artykuły

 • Komunikat Fundacji Forum Konsumentów z okazji Światowego Dnia Konsumenta

  15-03-2023

  Tylko 20% respondentów pozytywnie ocenia swój poziom znajomości praw konsumenckich, a jednocześnie niemal połowa respondentów (47%) czuje potrzebę uzupełnienia wiedzy w tym zakresie. Aż 45% badanych uważa, że wiedza Polaków w obszarze znajomości praw konsumenckich jest słaba. Co istotne, osoby w wieku 35-44 wydają się najbardziej świadomymi konsumentami – w kilku pytaniach wypadali jako najaktywniejsi w dochodzeniu swoich praw.

  To wnioski z badania „(Nie)świadomy Konsument 2023” przeprowadzonego przez Fundację Forum Konsumentów we współpracy z Amazon z okazji Światowego Dnia Konsumenta. 

  Zobacz więcej
 • Zaproszenie na spotkanie ,,Mięso na talerzu konsumenta - fakty i mity". Już 23 marca!

  09-03-2023

  Zapraszamy na spotkanie ,,Mięso na talerzu konsumenta- fakty i mity" już 23 marca!

  Mięso: jeść czy nie jeść? Oto od kilku tygodni jest pytanie!

  Fundacja Forum Konsumentów chce uporządkować szum informacyjny, jaki funkcjonuje w tym temacie, przedstawić fakty i obalić mity. Najważniejszym prawem konsumenta jest wolny wybór, zatem nie powiemy co robić i co myśleć. To na czym się skupimy to dostarczenie rzetelnych i obiektywnych danych, aby każdy mógł decydować sam tylko bardziej świadomie i bez zbędnego stresu i presji.

  Zobacz więcej
 • Życzenia Forum Konsumentów z okazji Dnia Kobiet

  08-03-2023

  Kobiety są niezwykle ważnymi konsumentkami – odpowiadają za większość decyzji konsumenckich.

  Zobacz więcej
 • Stanowisko Forum Konsumentów w sprawie ustawy ,,LEXpilot"

  23-02-2023

  Fundacja Forum Konsumentów jednoznacznie stwierdza, że projekt ustawy „Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo komunikacji elektronicznej” tzw. #LEXpilot to ewidentne naruszenie praw i wolności konsumentów. To również kolejny przykład nadregulacji i potencjalnych negatywnych konsekwencji dla konsumentów, w tym m.in. wyższych kosztów za dostęp do płatnej telewizji, bałaganu w istniejącym porządku programowym, utrudnionego dostępu lub utraty dostępu do innych (niż wskazane) komercyjnych kanałów ogólnopolskich oraz pogorszenie warunków konkurencyjności dla nadawców prywatnych.

  Zobacz więcej
 • Stanowisko Forum Konsumentów ws. projektu ustawy o ograniczeniach w nabywaniu lokali mieszkalnych

  18-01-2023

  Proponowana ustawa o ograniczeniu nabywania lokali mieszkalnych to kolejne uderzenie w kieszeń konsumenta/ najemcy- ryzyko wzrostu cen wynajmu mieszkań będzie większe. To skandaliczny projekt ustawy w czasach kryzysu na rynku nieruchomości, wysokich stóp procentowych, inflacji i braku zdolności kredytowej wielu konsumentów.

  Zobacz więcej
 • Życzenia świąteczne od Forum Konsumentów

  19-12-2022

  Życzymy Wam wszystkiego co dobre na nadchodzący, świąteczny czas :) Wolności wyboru i satysfakcji z wyborów konsumenckich. Siły i odwagi w dbaniu o własny interes i zmianę świata na lepsze!

  Zobacz więcej
 • Startujemy z kampanią Żyj oryginalnie.

  30-11-2022

  Rusza ogólnopolska kampania online Forum Konsumentów: ,,Żyj oryginalnie. Podrobione produkty. Podrobiony styl”. Akcja ma zwrócić uwagę na temat podróbek, zniechęcić do ich kupowania i zmotywować do zakupu produktów oryginalnych.

  Zobacz więcej
 • Aplikacja INFOCONS dostępna już dla polskich konsumentów

  11-11-2022

  Aplikacja INFOCONS dostępna już dla polskich konsumentów.

  Zobacz więcej
 • Spotkanie ,,Portfel konsumenta"

  07-10-2022

  Spotkanie ,,Portfel konsumenta" za nami. Duża porcja wiedzy i kolejne inspiracje i wyzwania dla Forum Kosnsumentów.

  Zobacz więcej
 • Rozpoczynamy międzynarodową współpracę z Consumer Protection Movement - InfoCons

  19-09-2022

  Forum Konsumentów rozpoczyna współpracę z Consumer Protection Movement - InfoCons by wspólnie dbać o interesy konsumentów w Polsce i Rumunii. Press release_agreement Infocons _Consume_Forum_Poland 

  Zobacz więcej