Forum konsumentów

 • pl
 • Facebook

Aktualności

Artykuły

 • Informacja prasowa w sprawie wyroku TSUE w sprawie frankowiczów

  03-10-2019

  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że prawo UE nie stoi na przeszkodzie unieważnieniu umów dotyczących kredytów we frankach szwajcarskich. Orzeczenie to oznacza możliwą zmianę sytuacji Polaków, którzy mają kredyty mieszkaniowe we frankach szwajcarskich oraz porządkuje nieuczciwe zapisy w umowach dotyczące klauzuli przeliczeniowej.

  zobacz więcej
 • Sklepy a ekologiczna żwyność_ badanie Forum Konsumentów

  25-09-2019

  Postanowiliśmy zapytać konsumentów o to z jakimi sklepami ogólnodostępnymi i bez konkretnej specjalizacji w tym zakresie, kojarzy im się żywność ekologiczna.

  zobacz więcej
 • Europejski projekt ,,WeValueFood"

  29-08-2019

  “WeValueFood” ma na celu poprawę zdrowia konsumentów i wsparcie europejskiej gospodarki rolno-spożywczej poprzez poprawę wiedzy przyszłych pokoleń konsumentów i zaangażowanie w tematykę związaną z żywnością.

  zobacz więcej
 • Wiemy co jemy? Polacy o potrzebie informacji.

  24-07-2019

  Z badania zrealizowanego przez Inquiry Market Research we współpracy z ITBC Communication wynika, że dostęp do informacji o produktach spożywczych jest istotny dla większości konsumentów.

  zobacz więcej
 • Już 8 i 9 lipca MAKE THE CHANGE in fashion. Hackathon ethical fashion.

  01-07-2019

  Jesteśmy partnerem wydarzenia. 

  zobacz więcej
 • Reklamacje Polaków- nowe badanie Forum Konsumentów

  01-07-2019

  Konsumenci coraz śmielej składają reklamacje wadliwego produktu lub niesatysfakcjonującej ich usługi. Reklamacje przestają się kojarzyć z trudnym i uciążliwym, formalnym procesem.

  zobacz więcej
 • Debata Make The Change in fashion organizowana przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet. Forum Konsumentów parterem wydarzenia.

  27-06-2019

  Make the Change, czyli jak innowacje społeczne mogą zmienić świat na lepsze.

  zobacz więcej
 • Konsumenci o sztucznej inteligencji (AI)

  17-06-2019

  Sztuczna inteligencja to termin pojawiający się często w mediach, dyskusjach, artykułach, postach. Towarzyszy nam już w mniejszym lub większym stopniu każdego dnia, a rozwój tej dziedziny w przyszłości jest nieunikniony. Zbadaliśmy jaki stosunek to tego pojęcia mają Polscy konsumenci.

  zobacz więcej
 • Forum Konsumentów Partnerem akcji Make The Change in fashion

  10-06-2019

  Slow fashion, odpowiedzialna moda, ethical fashion, cyrkularna moda, fair trade, leasing mody to ważne pojęcia, które słyszymy coraz częściej w społecznym dyskursie. Czy rozumiemy ich znaczenie?

  zobacz więcej
 • Konsumenci o smogu, badania Forum Konsumentów

  04-06-2019

  Smog, zanieczyszczenie środowiska to gorący temat. Negatywne skutki smogu są odczuwane w coraz większym stopniu.  Coraz więcej się o nim mówi, nareszcie coraz częściej obecny w wypowiedziach polityków, zapewne będzie obecny w nadchodzącej kampanii przedwyborczej. W Polsce z powodu smogu odnotowuje się blisko 45 tys. przedwczesnych zgonów rocznie, to poważne konsekwencje dla układu oddechowego, układu krążenia, rozwoju ciąży. 

  zobacz więcej