Forum konsumentów

 • pl
 • Twitter
 • Linkedin
 • Facebook
 • Instagram

Aktualności

Artykuły

 • Fundacja Forum Konsumentów wspiera inicjatywę Prawo dla ludzi.

  22-04-2020

  Fundacja Forum Konsumentów wspiera inicjatywę Prawo dla ludzi.

  To grupa rganizacji, które zawsze interesowały się kwestiami swobód obywatelskich. Dziś z zaniepokojeniem obserwują ich bezrefleksyjne ograniczanie poprzez budowanie prawa na podstawie niedokładnych lub wręcz wadliwych danych.

  Zobacz więcej
 • Forum Konsumentów dołącza do dialogu eksperckiego Polskiej Karty Suwerenności Cyfrowej.

  15-04-2020

  Potrzebujemy Polskiej Karty Suwerenności Cyfrowej. Rozpoczynamy własnie dialog całej branży, żeby wypracować najlepsze rozwiązania chroniące obywateli i obywatelki oraz gospodarkę.

  Zobacz więcej
 • APEL KOALICJI NA RZECZ SZYBKIEGO I POWSZECHNEGO INTERNETU W POLSCE

  11-04-2020

  Od szybkości i jakości połączeń zależy więcej niż kiedykolwiek. Trzymając się wojennej nomenklatury - tak jak Tarcza Antykryzysowa może chronić nasze firmy przed bankructwem, tak Internet jest najważniejszą bronią o jakość naszego przyszłego życia.

  Nie bez powodu Komisja Europejska zaapelowała do platform streamingowych o obniżenie jakości transmisji -  zwielokrotniona liczba użytkowników korzystających jednocześnie z Internetu stanowi ogromne wyzwanie dla istniejącej infrastruktury.

  Zobacz więcej
 • Informacja prasowa 50: dni do wycofania ze sprzedaży papierosów mentolowych #zakazmentoli

  31-03-2020

  Już tylko 50 dni zostało do zakazu sprzedaży papierów mentolowych i z kapsułką.
  Z badania Forum Konsumentów wynika, że dotknie to aż 42% palaczy w Polsce. Powoli zaczyna już ich brakować na półkach.

  Zobacz więcej
 • Informacja prasowa o sytuacji płatności bezgotówkowych

  29-03-2020

  Aktualna sytuacja stanu epidemicznego, zagrożenie koronawirusem wpływa na zachowania konsumentów. Profesor Dominika Maison z Wydziału Psychologii UW wraz z Forum Konsumentów sprawdziła jak wygląda w Polsce sytaucja płatności bezgotówkowej.

  Zobacz więcej
 • #kupujeszglosujesz

  26-03-2020

  Zapraszamy do akcji #kupujeszglosujesz. 

  Zobacz więcej
 • Informacja prasowa_zachowania konsumentów_koronawirus_marzec 2020

  23-03-2020

  Profesor Dominika Maison we współpracy z Forum Konsumentów postanowiła sprawdzić zachowania zakupowe Polaków w ostatnim czasie. Im większy strach tym większe zakupy. Zachowania zakupowe w trakcie epidemii zależą w dużym stopniu od wewnętrznego poczucia zagrożenia koronawirusem. Osoby, które bardziej boją się epidemii, więcej kupowały w ostatnim czasie i robiły większe zakupy. Spośród osób, które zrobiły zapasy najwięcej kupiło makaron (66%), mąkę (55%), papier toaletowy (53%) oraz mydło lub żel do mycia (48%).  


   

  Zobacz więcej
 • Forum Konsumentów i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNet nawiązały partnerstwo

  06-03-2020

  Fundacja Forum Konsumentów i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET nawiązały partnerstwo, aby wspólnie działać na rzecz polepszenia konsumentów korzystających z usług farmaceutycznych.

  Zobacz więcej
 • Ruszamy z akcją #zakazmentoli

  04-03-2020

  Rusza akcja #ZakazMentoli.

  To projekt Forum Konsumentów mający na celu uświadomienie palącym Polakom, że od 20 maja 2020 roku z rynku zostaną wycofane papierosy mentolowe i z kapsułką. W Polsce pali nawet około 9 milionów osób. Jak wynika z badania, aż 42% palaczy sięga właśnie po te produkty, z czego 28% robi to regularnie.

  Zobacz więcej
 • Forum Konsumentów zaprasza na konferencję prasową

  25-02-2020

  4 marca 2020 roku Forum Konsumentów zaprasza na konferencję prasową poświęconą akcji #ZakazMentoli oraz prezentacji raportu z ogólnopolskiego badania na temat postaw Polaków wobec zakazu sprzedaży papierosów mentolowych i z kapsułką.

  Zobacz więcej